زیبایی و سلامت

همه چیز درباره تزریق ژل خط خنده

تزریق ژل خط لبخند
تزریق ژل خط لبخند

اهمیت تزریق ژل خط لبخند

چنانچه قصد تزریق ژل خط لبخند دارید کلینیک آرشیدا با مدرنترین تجهیزات پزشکی روز دنیا در  خدمت شماست . زندگی پر از دلایل برای لبخند زدن است، اما با افزایش سن و خندیدن و لبخند زدن می تواند باعث ایجاد خطوطی در اطراف دهان شما شود. در واقع، خطوط لبخند که به عنوان خط خنده نیز شناخته می شوند، خطوط عمیقی هستند که در دو طرف نیمه پایینی صورت قرار دارند که از دهان خارج می شوند. این خطوط به دلیل فعالیت مکرر ماهیچه ای که هنگام لبخند زدن استفاده می شود ظاهر می‌شوند. تزریق ژل خط لبخند میتواند این خطوط را از بین ببرد. جهت مشاوره و دریافت قیمت تزریق ژل خط لبخند از کلینیک آرشیدا با  ما تماس بگیرید .

این خطوط معمولا در افراد مسن و افرادی که لاغر هستند و چربی زیادی در صورت ندارند، بیشتر مشخص می شود. اگرچه برخی از مردم خط لبخند را نشانه ای از زندگی پر از خنده می دانند، اما برخی دیگر احساس می کنند خطوط لبخند آنها باعث می شود پیرتر از آنچه هستند به نظر برسند و به همین دلیل به دنبال روش هایی برای محو کردن خط خنده هستند که در این مواقع، تزریق ژل خط خنده میتواند بهترین و مناسب ترین روش درمانی باشد.

اگر شما نیز تصمیم دارید تزریق ژل خط خنده را انجام دهید، توصیه می کنیم قبل از هر اقدامی ابتدا اطلاعات کامل در رابطه با تزریق ژل خط خنده و مراقبت های بعد از ان را کسب کنید و بعد با اگاهی کامل اقدام به تزریق ژل خط خنده نمایید.

بیشتر بخوانید : کاشت ابرو طبیعی به روش fut

بهترین روش درمان برای خط خنده چیست ؟

خندیدن مکرر و لبخند زدن، باعث شل شدن پوست و ایجاد چین و چروک های دائمی در اطراف دهان و ایجاد خط خنده می شود  این خط خنده، حتی پس از پایان لبخند نیز باقی می ‌ماند و ممکن است باعث شود چهره و صورت شما پیرتر به نظر برسد.

به طور کلی، به عنوان بخشی از روند پیری، پوست، چربی و قابلیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و ظاهر خطوط لبخند را بدتر می کند. خوشبختانه امکان کاهش ظاهر این چین‌ های ناخواسته و برطرف کردن خط خنده وجود دارد. تزریق فیلر پوستی یا تزریق ژل خط خنده می تواند با پر کردن پوست از داخل، ظاهر خطوط لبخند را نرم و صاف کند. این درمان با هدف صاف کردن خطوط لبخند، جوان ‌تر و با طراوت به نظر رسیدن چهره انجام می‌ شود.

 

چه کسانی کاندید مناسبی برای تزریق ژل خط خنده هستند ؟

کاندیدهای درمان خط لبخند با تزریق ژل خط خنده، زنان یا مردانی هستند که خطوط و چین و چروک در قسمت پایین صورت آنها را آزار می دهد. اگر چین ‌های پوستی عمیقی در اطراف دهان خود دارید و آرزو می ‌کنید که این چین ‌ها چندان برجسته نباشند، درمان خط لبخند و تزریق ژل خط خنده ممکن است برای شما مناسب باشد. بیشتر بزرگسالانی که از سلامت کلی خوبی برخوردارند، می توانند تحت تزریق فیلر پوستی قرار گیرند.

چه انتظاری باید از تزریق ژل خط خنده داشت ؟

خطوط لبخند با تزریق پرکننده های پوستی درمان می شوند. در این روش درمانی، ژل یا فیلر مستقیماً به خطوط تزریق می شود. این پرکننده ها در چند نوع مختلف وجود دارند. دائمی، نیمه دائمی و غیر دائمی. تا حد زیادی، رایج ترین آنها غیر دائمی است زیرا اثرات آن موقتی بوده و به راحتی قابل برگشت است. فیلر دائمی را فقط می توان با جراحی برداشت.

هنگامی که تزریق ژل خط خنده انجام می شود، حجم پوست را افزایش می دهد، پوست را از داخل حجیم می کند و باعث صاف شدن خطوط لبخند می شود. انجام این درمان در کلینیک تقریباً 30 دقیقه طول می کشد. ابتدا، یک کرم بی حس کننده موضعی در اطراف دهان و خط خنده اعمال می شود و یا ممکن است این ماده بی حس کننده در هنگام تزریق با مواد پرکننده همراه شود. سپس تزریق های کوچکی از فیلر پوستی در امتداد خطوط لبخند در دو طرف صورت انجام می گیرد.

پس از تزریق ژل خط خنده، شما آزادید که مطب را ترک کرده و بلافاصله به کار و فعالیت های اجتماعی بازگردید. هیچ توقفی وجود ندارد. بسیاری از مراجعان در طول استراحت ناهار خود تحت تزریق ژل خط لبخند قرار می گیرند و بعد از ظهر به محل کار خود باز می گردند.

پس از تزریق فیلر برای خط لبخند، می توانید انتظار بهبودی فوری را داشته باشید. محصول پرکننده حجم از دست رفته را به ناحیه باز می گرداند و پوست را لیفت و صاف می کند. تزریق فیلر پوستی برای چین‌های بینی، خطوط خنده و خطوط لبخند نیز می‌تواند تولید کلاژن را تحریک کند و پوست شما را سالم‌ تر و جوان ‌تر نشان دهد.

به طور کلی تزریق ژل و فیلر، ظاهری طبیعی را ایجاد می کنند. شما همچنان شبیه خود خواهید بود، اما نسخه ای جوان تر و پر جنب و جوش تر خواهید داشت

هزینه کاشت مو به روش میکروگرافت چقدره ؟

ماندگاری ژل خط خنده | تزریق ژل خط خنده چقدر ماندگاری دارد

به طور کلی، طول عمر نتایج حاصل از تزریق ژل خط خنده می تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. اثرات این درمان با فیلر غیر دائمی معمولاً 6 تا 12 ماه باقی می ماند. فیلرهای پوستی دائمی نیستند و بدن به تدریج، فیلر تزریق شده را جذب می کند و خطوط لبخند شما برمی گردد. بسیاری از مشتریان برای حفظ ظاهر جوان خود، تزریقات دوره ای را برنامه ریزی می کنند.

تزریق ژل خط خنده درد دارد

تزریق ژل و فیلر به پوست معمولا دردناک نیست. ممکن است هنگام تزریق فیلرها مقداری فشار در ناحیه تحت درمان احساس کنید، اما این خیلی سریع تمام می شود و دردناک نیست. اگر آستانه درد پایینی دارید، ممکن است قبل از درمان از بی حسی موضعی استفاده شود. پس از درمان هیچ بریدگی یا برش و هیچ زمان استراحتی نیاز نخواهید داشت.

پرکننده ها و فیلرهای پوستی مناسب و رایج برای تزریق به خط خنده

فیلرهای پوستی برای پرکردن نواحی فاقد نرمی و حجم استفاده می ‌شوند و با استفاده از موادی مانند هیالورونیک اسید (hyaluronic acid)، هیدروکسیل آپاتیت کلسیم (calcium hydroxylapatite)  ، پلی آلکیلیمید (polyalkylimide ) (ژل شفاف)، پلی لاکتیک اسید (polylactic acid) و میکروسفرهای پلی متیل متاکریلات (polymethyl-methacrylate microspheres) استفاده می‌ شود.

در ادامه رایج تری فیلرهای پوستی را که برای تزرق خط خنده مناسب هستند را معرفی کردیم :

فیلر ژوویدرم (Juvéderm)

این پرکننده از اسید هیالورونیک استفاده می کند که در برخی بافت ها و مایعات بدن یافت می شود. نتایج آن 6 تا 9 ماه باقی می ماند زیرا به طور طبیعی به تدریج در طول زمان جذب بدن می شود. با این حال، برخی از بیماران گزارش داده اند که نتایج را تا یک سال مشاهده کرده اند.

فیلر ژوویدرم ولوما (Juvéderm Voluma)

Juvéderm Voluma نیز حاوی اسید هیالورونیک است، اما نتایج با یک بار تزریق می تواند تا دو سال باقی بماند.

فیلر رادیس (Radiesse)

Radiesse حاوی هیدروکسی آپاتیت کلسیم است که باعث ایجاد حجم در پوست شده و تولید کلاژن را تحریک می کند. این فیلر تزریقی می تواند تا 15 ماه دوام بیاورد. اگر مشتری از نتیجه ناراضی باشد، این نوع پرکننده به راحتی با هیالورونیداز تجزیه می شود.

فیلر رستلین (Restylane)

این فیلر، شکل دیگری از پرکننده اسید هیالورونیک است که هیدراته می ‌شود و در عین حال حجم خوبی به پوست اضافه می کند  و معمولا بین 6 ماه تا یک سال ماندگاری دارد.

فیلر اسکالپترا (Sculptra)

Sculptra یک اسید پلی لاکتیک تزریقی است که کلاژن از دست رفته را در اعماق لایه بیرونی پوست جایگزین می کند و نتایج ثابت شده را تا 2 سال ارائه می دهد.

مواد تزریقی مبتنی بر سموم بوتولینوم برای خط خنده

این مواد تزریقی با سم بوتولینوم خالص ساخته شده اند، نوعی باکتری که می تواند در مقادیر زیاد مضر باشد، اما به طور ایمن برای کاهش چین و چروک در بخش های کوچکتر استفاده می شود. این باکتری سیگنال های عصبی به عضلات را که باعث ایجاد چین و چروک می شود را مسدود می کند. عضله فلج می شود و چین و چروک ها و خطوط ریز نزدیک ناحیه تزریق را نرم و صاف می کند. مواد تزریقی مبتنی بر سم بوتولینوم در چندین مارک موجود است :

بوتاکس (Botox)

این ماده تزریقی حاوی سم بوتولینوم A به علاوه مواد افزودنی است. بیماران در عرض یک هفته تا یک ماه نتایج را می بینند و می تواند تقریباً 6 ماه ماندگاری داشته باشند.

دیسپورت (Dysport)

Dysport شبیه بوتاکس است زیرا حاوی سم بوتولینوم A و مواد افزودنی است، با این حال، نتایج آن فقط 3 تا 4 ماه دوام می ‌آورد.

زئومین (Xeomin)

برخلاف بوتاکس و دیسپورت، زئومین فقط حاوی سم بوتولینوم A است، به این معنی که یک فرم خالص تزریقی است. از آنجایی که هیچ افزودنی وجود ندارد، بدن کمتر در برابر آن مقاوم می کند و نیازی به نگهداری در یخچال نیست. نتایج می تواند تقریباً 4 ماه طول بکشد.

جراحی بلفارو پلاستی بدون دوره نقاهت ، بدون خونریزی

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *