زیبایی و سلامت

5مزیت شگفت انگیز جراحی آب مروارید

بیماری آب مروارید

5مزایای شگفت انگیز جراحی آب مروارید

آیا میدانید اگر آب مروارید درمان نشود چه  میشود  ؟!!!  سوالات دیگری هم مطرح میشود که باید بررسی کنیم مانند : آیا عمل آب مروارید خطرناک است  ؟  آیا جاحی آب مروارید نیاز به بستری دارد  ؟ علت برق زدن چشم بعد از عمل آب مروارید ؟؟ علت آب مروارید در جوانی چیست ؟ یک لحظه چشمان خود را اگز ببندیم به نعمت دیدن پی میبریم . برای داشتن چشم سالم  و یک زندگی  بهتر باید با مشاهده کوچکترین علائمی روی چشم خود به پزشک مراجعه کنیم . آب مروارید نیز یکی از عارضه های چشمی است . در اینجا به شما مزیت های جراحی آب مروارید و علائم آب مراورید و اینکه اصلا چرا باید جراحی شود را بازگو خواهیم کرد . همراه  آرشیدا کلینیک باشید با ادامه مطلب

مشاوره رایگان بلفاروپلاستی

علائم آب مروارید چیست ؟

بارزترین مزیت جراحی آب مروارید، توانایی دیدن واضح تر است. با این حال، جراحی آب مروارید کیفیت زندگی بیمار را نیز بهبود می بخشد. آب مروارید می تواند شما را از انجام کارهای روزمره از جمله رانندگی یا خواندن باز دارد.در ادامه با ما همراه باشید تا اطلعات تکمیلی تر از 5 مزایای شگفت انگیز را به شما ارائه دهیم.

آب مروارید یکی از دلایل رایج بینایی ضعیف با افزایش سن است. از هر چهار مسن یک نفر آنها را دارد. از بین بردن آب مروارید یک مزیت آشکار دارد: بازیابی دید واضح. اما آیا می دانستید جراحی آب مروارید فواید دیگری نیز دارد که به چشم مربوط نمی شود؟

به گفته  متخصص جراحی آب مروارید و قرنیه، چشم پزشک و عضو آکادمی آکادمی، می گوید: «جراحی آب مروارید تکامل یافته است تا چیزی بیش از بهبود بینایی ارائه دهد. “این بیماران را قادر می سازد تا توانایی های محبوب خود را حفظ کنند و از کیفیت زندگی بهتری برخوردار شوند.” در طول این عمل، چشم پزشک لنز کدر چشم را با یک لنز مصنوعی جدید به نام لنز داخل چشمی یا IOL جایگزین می کند. IOL اغلب نیاز به عینک را با اصلاح دید نزدیک، میانی یا دور فرد از بین می برد یا کاهش می دهد. این می تواند سبک زندگی بیماران را گسترش دهد و به آنها اجازه دهد از فعالیت هایی لذت ببرند که قبلاً به دلیل بینایی ضعیف از آنها اجتناب می کردند.

همچنین نشان داده شده است که جراحی آب مروارید خطر افتادن را کاهش می دهد – یکی از دلایل اصلی آسیب در افراد مسن. و تحقیقات جدید نشان می دهد که از بین بردن آب مروارید می تواند به پیشگیری از زوال عقل نیز کمک کند. در اینجا چیزی است که چشم پزشکان در مورد این مزایای کمتر شناخته شده جراحی آب مروارید می گویند.

زندگی پس از جراحی آب مروارید سرگرم کننده تر می شود

جنبه های زیادی از زندگی وجود دارد که ما نمی توانیم آنها را کنترل کنیم. اما بیماران آب مروارید در مورد چگونگی تغییر بینایی خود می توانند نظر بدهند. قبل از جراحی، بیماران گزینه های لنز مصنوعی را با چشم پزشک و جراح خود در میان می گذارند. بسته به بینش، سرگرمی ها، حرفه و بودجه فرد، آنها می توانند لنز جدیدی را انتخاب کنند که دوربینی، نزدیک بینی یا آستیگماتیسم را تصحیح می کند. این بدان معناست که بسیاری از بیماران ممکن است بتوانند اتکای خود را به عینک برای خواندن، کار با کامپیوتر، تماشای تلویزیون و رانندگی کاهش دهند یا کاهش دهند. بسیاری از بیماران متوجه می شوند که می توانند سرگرمی های مورد علاقه خود را از سر بگیرند.

هزینه کاشت هر تار ابرو

“اغلب، جراحی آب مروارید می تواند به بیماران اجازه دهد تا کارهایی را انجام دهند که سال ها از آنها لذت نمی بردند، مانند خیاطی و خواندن، زیرا نمی توانند به اندازه کافی خوب ببینند. دکتر هوانسیان می‌گوید گاهی اوقات توانایی‌هایی ایجاد می‌کند که مردم قبلاً نداشتند. یکی از بیماران من همیشه می‌خواست غواصی کند، اما می‌ترسید امتحان کند، زیرا بسیار نزدیک‌بین بود. او پس از جراحی آب مروارید دید بسیار خوبی از راه دور بدون عینک داشت و سرانجام توانست این اشتیاق جدید را دنبال کند.

درمان آب مروارید از صدمات ناشی از سقوط جلوگیری می کند

سقوط یکی از دلایل اصلی مرگ و میر و آسیب در میان سالمندان است و راه طولانی بهبودی می تواند منجر به انزوای اجتماعی و افسردگی شود. از هر 3 زمین خوردن، 1 مورد در افراد مسن‌تری رخ می‌دهد که از عینک دو کانونی یا چند کانونی استفاده می‌کنند. این نوع عینک‌ها حساسیت کنتراست و درک عمق را کاهش می‌دهند، که می‌تواند باعث زمین خوردن افراد روی حاشیه یا پله شود. افراد پس از جراحی آب مروارید کمتر به لنزهای چند کانونی نیاز دارند. در واقع، چندین مطالعه نشان می دهد که برداشتن آب مروارید می تواند خطر افتادن را کاهش دهد.

از بین بردن آب مروارید ممکن است به جلوگیری از زوال عقل کمک کند

ارتباط بین از دست دادن بینایی و زوال عقل مورد توجه مطالعات اخیر بوده است. یک گزارش جدید یک مورد قانع کننده را نشان می دهد که حذف آب مروارید خطر ابتلا به زوال عقل را کاهش می دهد. این مطالعه بیش از 3000 سالمند را که به گلوکوم یا آب مروارید مبتلا بودند به مدت 24 سال مورد بررسی قرار دادند. افرادی که جراحی آب مروارید انجام داده بودند، حتی پس از در نظر گرفتن سطح تحصیلات، نژاد، سابقه سلامتی و دسترسی به مراقبت های بهداشتی، تقریباً 30 درصد کمتر از دیگران در معرض ابتلا به زوال عقل بودند. دکتر هوانسیان می گوید: «جراحی آب مروارید به افراد این امکان را می دهد که از حس بینایی خود با آگاهی بیشتر و مشارکت بیشتر در محیط اطراف خود استفاده کنند. وقتی دقت بینایی بهتری داشته باشید، قسمت هایی از مغز را تحریک می کنید که به حفظ عملکرد آن در سطح طبیعی کمک می کند

. همه این مزایا نیاز به یک معاینه جامع چشم را در سن 40 سالگی تقویت می کند. معاینات منظم چشم می تواند آب مروارید و سایر مشکلات چشمی تهدید کننده بینایی را شناسایی و برطرف کند. چشم پزشکان می توانند به افراد مسن کمک کنند تا کیفیت زندگی خود را با افزایش سن حفظ کرده و بهبود بخشند.

علائم آب مروارید آب مروارید زمانی اتفاق می افتد که در پروتئین های عدسی چشم شما تغییری ایجاد شود. این پروتئین ها عدسی را کدر می کنند و از عبور نور جلوگیری می کنند. این همان چیزی است که باعث کاهش بینایی می شود.

بلفاروپلاستی چیست؟

برخی از علائم رایج آب مروارید عبارتند از:

  • حساسیت به نور
  • دید تار، ابری یا تار خیره کننده
  • هاله های اطراف چراغ ها
  • تغییرات مکرر در نسخه چشم شما
  • دوبینی در یک یا هر دو چشم در ابتدا، کدر شدن آب مروارید ممکن است فقط بر برخی از عدسی چشم شما تأثیر بگذارد. با این حال، با بزرگتر شدن لنز، مقدار بیشتری از لنز را کدر می کند. ما می توانیم آب مروارید را در طی یک معاینه استاندارد چشم بررسی و تشخیص دهیم.

5مزایای  شگفت انگیز جراحی آب مروارید

  1. رویه سریع
  2. بازیابی ساده
  3. بینایی بهبود یافته است
  4. کیفیت زندگی بهتر
  5. از سلامت چشم شما محافظت می کند. در طول مشاوره در مطب  می توانیم به شما کمک کنیم تا تصمیم بگیرید کدام عمل جراحی آب مروارید برای سلامت چشم شما بهترین است.

حین جراحی آب مروارید

این جراحی معمولا با استفاده از بی حسی موضعی با قطره های چشمی که سطح چشم را بی حس می کند انجام می شود. شما برای این عمل بیدار خواهید بود و دید شما به شدت تار خواهد بود. اکثر بیماران ما در حین عمل جراحی خود که کمتر از نیم ساعت طول می کشد هیچ دردی احساس نمی کنند. ما از لیزر برای شکستن و برداشتن لنز آسیب دیده شما استفاده می کنیم. یک لنز جدید قرار داده شده است.

بهبودی جراحی آب مروارید

پس از جراحی آب مروارید، چشمان شما ممکن است احساس خارش کرده و تا حدودی به نور حساس باشد. این طبیعی است و در یک یا دو روز فروکش می کند. برای کمک به بهبودی و جلوگیری از عفونت، برای شما قطره های دارویی دارویی تجویز می کنیم. پزشکان ما توصیه می کنند که پس از جراحی یا رانندگی چشم های خود را مالش یا لمس نکنید.

بعد از جراحی آب مروارید چقدر طول می کشد تا دید واضحی داشته باشیم؟

به طور کلی، حدود دو تا سه ماه طول می کشد تا دید شما روشن شود. اگر دوربینی، نزدیک بینی یا آستیگمات باقی مانده دارید، ممکن است به عینک نیاز داشته باشید. در طول بازدیدهای بعدی شما، متخصصان بینایی می توانند بهبودی شما را ردیابی کنند و تعیین کنند که بینایی شما چه زمانی تثبیت شده است.

علل افتادگی پلک چیست؟

آیا عمل آب مروارید خطرناک است  ؟ 

این یک جراحی ایمن و کم خطر است هر جراحی با خطراتی همراه است و جراحی آب مروارید نیز تفاوتی ندارد. تا جایی که عمل جراحی انجام می شود، جراحی آب مروارید بسیار کم خطر است. درصد کمی از بیماران دچار عوارض خواهند شد. حتی درصد کمتری عوارض جدی را تجربه می کنند.

آیا جراحی آب مروارید نیاز به بستری دارد  ؟

جراحی آب مروارید توسط چشم پزشک (چشم پزشک) به صورت سرپایی انجام می شود، به این معنی که پس از جراحی نیازی به ماندن در بیمارستان نیست. جراحی آب مروارید بسیار رایج است و به طور کلی یک روش بی خطر است.

علت برق زدن چشم بعد از عمل آب مروارید ؟

در بیشتر موارد، علت معمول و طبیعی افزایش حساسیت به نور، این واقعیت است که عدسی آب مروارید مات با یک لنز شفاف جدید در حین جراحی آب مروارید جایگزین می شود که اجازه می دهد نور بیشتری وارد چشم شود. این عارضه جراحی آب مروارید نیست.

علت آب مروارید در جوانی چیست ؟

علل احتمالی عبارتند از: نقص ژنتیکی به ارث رسیده از والدین کودک که باعث رشد غیرعادی لنز شده است. شرایط ژنتیکی خاص، از جمله سندرم داون. عفونت های خاصی که مادر در دوران بارداری دریافت می کند، از جمله سرخجه و آبله مرغان

مشاوره رایگان کاشت مو در تهران
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *