زیبایی و سلامت

شستشوی صحیح ابرو پس از کاشت

شستشوی صحیح ابرو پس از کاشت

 شست و شوی ابرو پس از کاشت

پیوند ابرو نیز مانند کاشت مو یک عمل جراحی که در آن از محل اهدا کننده مو برداشته شده و به ناحیه ابرو پیوند داده می شود در فرآیند کاشت ابرو طی جلسه مشاوره پزشک فرد متقاضی در رابطه با اهداف و انتظارات خود صحبت می کند در ادامه مشخص می شود که موهای اهدا کننده از کجا و چگونه برداشته شوند برای اکثر افراد موها از قسمت پشت سر استخراج می شود پس از آن از بیحسی موضعی در ناحیه ابرو اهدا کننده استفاده و پس از برداشت و آماده سازی گرافت ها فرآیند کاشت ابرو صورت می پذیرد یکی از رایجترین سوأل متقاضیان نحوه و زمان شست و شوی ابرو پس از کاشت است . کلینیک آرشیدا مرکز تخصصی کاشت ابرو طبیعی با مشاوره رایگان در خدمت شماست . جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید و یا همراه ما باشید با  :

 • چند روز پس از کاشت ابرو می توان ابرو را شست ؟
 • نحوه شست و شوی ابرو پس از کاشت
 • نحوه حمام کردن پس از کاشت ابرو
 • باید ها و نبایدهای شست ابرو پس از کاشت
 • شامپوی مناسب برای شست ابرو پس از کاشت

هزینه کاشت ابرو طبیعی

شستشوی صحیح ابرو پس از کاشت

چند روز پس از کاشت ابرو می توان ابرو را شست ؟

شست و شوی ابرو پس از کاشت چند روز پس از فرآیند پیوند ابرو امکان پذیر است ؟ در رابطه با این سوأل باید گفت به طور کلی برای شستن ابرو ها پس از کاشت دست کم سه روز پس از عمل می باشد به این دلیل تا زخم های ایجاد شده در طی کاشت ابرو تا حدودی بهبود پیدا کنند .

چرا ابرو ها را قبل از سه روز پس از کاشت نمی توان شست ؟

شاید این سوال هم برای شما پیش آید که دلیل اینکه سه روز پس از پیوند ابرو را شست و شو دهیم چیست ؟ به دلیل اینکه زخم ها در محل تازه بوده و ممکن است عفونت ایجاد شود و از سویی دیگر ممکن است فولیکول های تازه منتقل شده با کم ترین فشار آب از بین بروند .

کلینیک تخصصی کاشت مو

نحوه شست و شوی ابرو پس از کاشت

برای شست و شوی ابرو پس از کاشت , هنگام شست و شوی باید محل مورد نظر را به آرامی بشویید و از ایجاد هر گونه فشار یا ضربه همچنین ماساژ دادن ابرو ها خودداری کنید ؛ به این دلیل که امکان آسیب دیدن فولیکول ها بسیار بالاست برای شست و شو می توانید مقداری شامپوی مناسب کاشت را در کاسه آب ولرم ریخته و پس از ترکیب گاز استریل را به کف آغشته کرده و به آرامی ابرو را تمیز کنید پس از گذشت دو هفته می توانید صورت خود را به آرامی بشویید چرا که پس از این مدت باید که زخم ها به خوبی بهبود یافته باشند .

حرارت مناسب آب برای شست و شوی ابرو :

یکی از مهم ترین نکات برای شست و شوی ابروها پس از کاشت حرارت است بهتر است ابرو ها با آب ولرم شسته شوند زیرا آب داغ موجب آسیب رساندن به گرافت کاشته شده می شود همچنین تا دو هفته پس از کاشت ابرو از رفتن به استخر , سونا و چکوزی خودداری کنید .

نحوه حمام کردن پس از کاشت ابرو

پزشک شما تعیین می کند که چه زمانی به حمام بروید برخی از پزشکان دوش گرفتن را سه روز پس از کاشت ابرو می دانند اما تعدادی دیگر معتقدند که دوش گرفتن با فشار بالای آب همراه بوده و به گرافت های کاشته شده آسیب می رساند و باید پس از پایان هفته ابرو ها را مستقیم زیر دوش آب ولرم گرفت ؛ بنابراین در این خصوص با پزشک خود مشورت کنید .

باید ها و نبایدهای شستن ابرو پس از کاشت

 • شست و شوی ابرو با آب داغ یا آب سرد موجب بدتر شدن زخم ابرو می شود .
 • از برخورد ناخن به ابرو هنگام شستن ابرو خودداری کنید .
 • در صورت استفاده از سشوار مراقب باد سشوار باشید .
 • بهتر است اجازه دهید ابرو ها به خودی خود خشک شوند .
 • برای شست و شوی ابرو پس از کاشت می توانید از ترکیب آب و شامپو در آبپاش ابرو را اسپری کنید
 • شست و شوی روزانه ابرو روزانه یک مرتبه تا انتهای ماه لازم است
 • پس از دو هفته می توان به راحتی حمام نمود

شامپوی مناسب برای شستن ابرو پس از کاشت

در کاشت ابرو و مو نمی توان برای شست و شو از شامپوهای دارای مواد شیمیایی استفاده نمود به همین دلیل توصیه می شود از شامپوهای مخصوص کاشت مو و ابرو یا شامپو بچه که فاقد مواد شیمیایی است استفاده شود .

جراحی  بلفارو پلاستی چیست ؟

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *