بلفاروپلاستی در تهران

بلفارو پلاستی  در تهران

به کلینیک جراحی بلفارو پلاستی  آرشیوا خوش آمدید . آیا میدانید چرا جراحی بلفارو پلاستی انجام میدهید  ؟  بلفارو پلاستی چیست  ؟ علت افتادگی پلک چیست   ؟  جدیدترین راه برای درمان افتادگی پلک چیست ؟ کلینیک  آرشیوا شما را در ادامه با کلیاتی از آنچه که باید درباره افتادگی پلک و جراحی بلفاروپلاستی بدانید آگاه میکند . عزیزانی که افتادگی پلک دارند همیشه از ترس اینکه جای بخیه روی پلک هایشان بماند یا اینکه این افتادگی به سرعت برگردد از این  جراحی خودداری میکنند . جالب است بدانید  کلینیک آرشیوا  این تضمین را به شما  میدهد که  ترس شما کاملا بی مورد میباشد  چرا که پزشکان حاذق کلینیک آرشیوا طی یک عمل فوق العاده ساده در  کمتر از نیم ساعت با سوزاندن چربی های اضافه از برگشت افتادگی و با بخیه لیزری از برجا ماندن جای بخیه روی پلک جلوگیری میکنند ، بدون حتی یک روز دوران نقاهت و کوچکترین درد برای بهرمندی از یک مشاوره بی نقص و تمام و کمال همین حالا با ما تماس بگیرید.

بلفارو پلاستی چیست  ؟

هیچ شکی در این موضوع وجود ندارد که چشمان یک فرد ارتباط زیادی با ظاهر کلی آنها دارد. در واقع، افتادگی پلک ها یا چین و چروک های اطراف چشم می تواند باعث شود که فرد خسته، عصبانی یا مسن تر از آنچه که هست به نظر برسد. از آنجایی که بسیاری از اولین نشانه های پیری صورت روی پلک ها و اطراف چشم ها ظاهر می شود، افراد بسیاری برای بازگرداندن ظاهری جوان تر به جراحی زیبایی پلک روی می آورند. اگر شما نیز علاقه مند به جوانسازی صورت خود هستید اما کاملاً آماده، مایل یا قادر به انجام عمل جراحی تهاجمی نیستید، تعدادی جایگزین غیرجراحی هیجان انگیز برای جراحی لیفت پلک وجود دارد. در ادامه این بخش با ما همراه بمانید تا اطلاعات خوبی در رابطه با بلفاروپلاستی پلک پایین با لیزر و بدون جراحی کسب کنید.

بلفاروپلاستی (Blepharoplasty) نوعی جراحی است که افتادگی پلک را ترمیم می کند و ممکن است شامل برداشتن پوست، ماهیچه و چربی اضافی باشد. با افزایش سن، پلک های شما کشیده شده و ماهیچه های حمایت کننده از آنها ضعیف می شوند. در نتیجه، چربی اضافی ممکن است در بالا و زیر پلک شما جمع شود و باعث افتادگی ابروها، افتادگی پلک های فوقانی و ایجاد کیسه هایی در زیر چشم شود.

افتادگی شدید پوست اطراف چشم‌ ها و پلک ها، علاوه بر این که شما را مسن‌ تر نشان می ‌دهد می‌تواند دید جانبی (دید محیطی) به‌ ویژه قسمت ‌های فوقانی و بیرونی میدان دید شما را کاهش دهد. بلفاروپلاستی می تواند این مشکلات بینایی را کاهش داده یا از بین ببرد و چشمان شما را جوان تر و هوشیارتر نشان دهد.

برای کمک به تصمیم گیری در مورد اینکه آیا بلفاروپلاستی برای شما مناسب است یا خیر، دریابید که واقعاً چه چیزی می توانید انتظار داشته باشید و مزایا و خطرات بلفاروپلاستی را بررسی کنید. اگر افتادگی پلک مانع از باز شدن کامل چشم ها شده یا باعث پایین کشیدن پلک های پایینی می شود، می توانید بلفاروپلاستی را در نظر بگیرید. برداشتن بافت اضافی از پلک بالایی می تواند بینایی شما را بهبود بخشد. بلفاروپلاستی پلک پایین و بالا می تواند چشمان شما را جوان تر و هوشیارتر نشان دهد.

اگر یکی از شرایط زیر را داشته باشید ممکن است بلفاروپلاستی بتواند گزینه درمانی مناسبی برایتان باشد :

 • وجود افتادگی و کیسه های متورم در پلک بالایی
 • وجود پوست اضافی در پلک های فوقانی که بینایی محیطی شما را مختل می کند
 • وجود پوست اضافی در پلک پایین
 • کیسه های زیر چشم

بلفاروپلاستی پلک پایین با لیزر | بلفاروپلاستی پلک پایین بدون جراحی

بلفاروپلاستی پلک پایین و بالا با لیزر برای درمان پوست اضافی و یا چربی دور چشم کاربرد دارد. بلفاروپلاستی غیرجراحی یک درمان ایمن، ساده و غیر تهاجمی است که برای سفت کردن پوست ناخواسته، اضافی یا شل طراحی شده است. این یک جایگزین هیجان ‌انگیز برای بلفاروپلاستی جراحی بسیار تهاجمی است که با عوارض زیادی همراه بوده و می‌تواند شامل دوره‌ های طولانی بهبودی باشد و به معنای زمان کمتر و هزینه کمتر است و نتایج آن تا 5 سال باقی می ‌ماند.

بلفاروپلاستی پلک پایین با لیزر، شامل استفاده از لیزر CO2 است. به این ترتیب، بلفاروپلاستی پلک با لیزر به جراح کمک می کند تا برش های اصولی و دقیقی ایجاد کند و مقدار دقیق بافتی را که باید در طول درمان برداشته شود، تعیین کند .

قبل از بلفاروپلاستی پلک پایین با لیزر، بیمار ممکن است بیهوشی عمومی دریافت کند. سپس، یک جراح یک صفحه فلزی را در نزدیکی کره چشم بیمار قرار می دهد و از لیزر برای ایجاد برش در پلک استفاده می کند. سپس جراح چربی و پوست اضافی پلک را برمی دارد و زخم را می بندد. همچنین ممکن است از لیزر برای لایه برداری و سفت کردن پوست پلک پایین نیز استفاده شود.

از این روش برای بلفاروپلاستی پلک بالا و از بین بردن پوست شل و افتاده پلک فوقانی نیز استفاده می شود.

عوارض بلفاروپلاستی پلک پایین

ممکن است بعد از عمل بلفاروپلاستی پلک پایین با لیزر مقداری کبودی و تورم ایجاد شود، اما این مشکلات معمولاً طی چند روز پس از درمان خود به خود ناپدید می شوند. به طور کلی، در طول بلفاروپلاستی پلک با لیزر نیازی به بخیه نیست و این روش هیچ جای زخم قابل مشاهده ای بر جای نمی گذارد. بیماران بلفاروپلاستی با لیزر معمولاً می توانند فعالیت های عادی خود را در حدود یک هفته پس از درمان از سر بگیرند. اکثر بیماران برای بهبودی پس از لیفت پلک با لیزر به مرخصی از محل کار یا مدرسه نیاز دارند و دوره نقاهت اولیه تا 10 روز طول می کشد.

مزایای درمان افتادگی پلک پایین بدون جراحی با لیزر چیست ؟

درمان افتادگی پلک پایین بدون جراحی و با لیزر، به بیمار این امکان را می دهد که بدون قرار گرفتن زیر تیغ جراحی به نتایجی دست یابد که مشابه لیفت پلک سنتی است. این روش را می توان به دلایل پزشکی یا زیبایی انجام داد و به بیماران کمک می کند تا انواع مشکلات پلک بالا و پایین مانند موارد زیر را اصلاح کنند :

 • افتادگی پلک پایین
 • کیسه های زیر چشم
 • چروک های ریز اطراف پلک پایین
 • افتادگی پوست پلک بالایی
 • چربی اضافی در پلک ها

در کنار مزایای ذکر شده در بالا، درمان افتادگی پلک با لیزر باعث کبودی و تورم کمتر پس از درمان در مقایسه با لیفت پلک سنتی می شود. بلفاروپلاستی با لیزر تنها به 7 تا 10 روز زمان برای بهبودی نیاز دارد اما به طور نسبی، حدود دو تا چهار هفته طول می کشد تا بهبودی از لیفت پلک سنتی انجام شود. علاوه بر این، عمل لیفت پلک با لیزر یا درمان افتادگی پلک بدون جراحی، باعث ایجاد اسکار نمی‌شود، در حالی که بلفاروپلاستی سنتی جای زخم را بر جای می‌گذارد.

بلفاروپلاستی پلک پایین در بهترین کلینیک تهران

اگر قصد انجام بلفاروپلاستی پلک  پایین و بالا را دارید اما نمی دانید کدام روش (جراحی یا لیزر) را انتخاب کنید، توصیه می شود برای تصمیم گیری بین لیزر یا بلفاروپلاستی سنتی، حتما با جراح متخصص مشورت کنید. این به جراح اجازه می دهد تا در مورد بیمار اطلاعات کسب کند، یک ارزیابی جامع از چشم ها و سایر ویژگی های صورت بیمار انجام دهد و سابقه پزشکی او را بررسی کند . علاوه بر این، جراح می تواند تعیین کند که آیا بیمار واجد شرایط لیفت پلک با لیزر، بلفاروپلاستی سنتی یا هر دو است. جراح همچنین می‌تواند تصمیم بگیرد که آیا بیمار می‌تواند از سایر درمان‌های احیای صورت بهره مند شود یا خیر.

بنابراین اگر می خواهید بلفاروپلاستی پلک را زیر نظر بهترین متخصصان و در یک کلینیک عالی در تهران انجام دهید، پیشنهاد می کنیم به کلینیک پوست و مو و زیبایی آرشیدا مراجعه کنید. از ویژگی های اصلی کلینک آرشیدا می توان به دارا بودن دستگاه های جدید و مدرن، پزشکان متخصص، برترین کیفیت و رضایت بالای مشتریان اشاره کرد.

برای تماس با کلینک کاشت مو آرشیدا می توانید با شماره تلفن های زیر تماس بگیرید :

آدرس کلینیک زیبایی آرشیدا : جردن خیابان شریفی پلاک 19 واحد 5

عمل جراحی بلفارو پلاستی

عبارت بلفارو برای همگان آشنا نیست و خیلی ها از خود میپرسند که بلفارو پلاستی چیست  ؟!! به طور خلاصه وقتی به کلینیک جراحی بلفارو پلاستی مراجعه میکنید برای برداشتن چربی زیر پلک خود اقدام کرده اید   که موجب افتادگی پلک بالا یا پایین شما شده است . با برداشتن چربی زیر پلک عمل جراحی بلفارو انجام میشود که روش های مختلفی دارد

روش های درمان افتادگی پلک

بجز روش های خانگی ، طب سنتی و…. برای درمان قطعی افتادگی پلک باید به دکتر جراح بلفارو پلاستی مراجعه کنید . در این مورد نیز 3 روش رایج برای درمان وجود دارد  :

 1. جراحی بلفارو پلاستی با خارج کردن چربی
 2. جراحی بلفارو پلاستی با لیزر
 3. جراحی بلفارو پلاستی به روش پلاسمیج

چه زمانی به جراحی بلفارو پلاستی نیاز داریم   ؟

دکتر جراح بلفارو پلاستی پس از معاینه و بررسی علائم زیر  گزینه جراحی را پیشنهاد خواهد کرد 

 • پف کردن چشم فرد
 • افتادگی پلک فرد
 • ایجاد چین و چروک های زیر چشم
 • احساس سنگینی چشم در امور روزمره

هزینه جراحی بلفارو پلاستی چقدر است  ؟

 هزینه ها بروز بوده و برای مشاوره و استلام قیمت دقیق جراحی باید به پزشک جراح افتادگی پلک آرشیدا کلینیک مراجعه نمایید

آیا جراحی بلفارو پلاستی درمان قطعی است  ؟

بله . حذف چربی های زیر پلک تنها درمان قطعی افتادگی و چین و چروک است . بدین جهت به جای درمان های خانگی  ، سنتی و  روش های گیاهی به عمل بلفاروپلاستی روی بیاورید .

علت فرو رفتگی پلک چیست  ؟

فرورفتگی پلک بالا / گودی پلک بالایی می تواند به دلایل زیر باشد:

1. ژنتیک

2. آتروفی/از بین رفتن بافت چربی پلک فوقانی مرتبط با افزایش سن

3. علل یاتروژنیک مانند کاهش حجم پس از جراحی پلک، به ویژه جراحی های پلک که در گذشته انجام می شد و تکنیک ها و تجهیزات جراحی به اندازه سال های اخیر پیشرفته نبود.

4. پتوز آپونورتیک که در آن ممکن است نازک شدن پلک فوقانی، عمیق شدن شیار پلک و برجسته شدن چین پلک بالا که منجر به فرورفتگی/توخالی شدن پلک فوقانی می شود.

مرکز بوکال فت در تهران

آیا جراحی بلفارو پلاستی دردناک است ؟  

.برخی افراد جراحی پلک را یک روش تهاجمی می دانند. پلک ها بخش حساسی از بدن صورت شما هستند، اما عمل شما خیلی دردناک نخواهد بود.

جراحی پلک یک روش کم تهاجمی است. جراح شما هیچ برش عمیقی روی پلک ایجاد نمی کند. روش موضعی فقط روی سطح پوست شما تاثیر می گذارد. در طول عمل، شما نمی توانید جراحی را احساس کنید. برخی از جراحان شما را تحت بیهوشی عمومی قرار می دهند، در حالی که برخی دیگر در صورت نیاز به کار کمی، بی حسی موضعی ساده را انتخاب می کنند. در واقع، جراحی پلک بسیار ساده و کم تهاجمی است، که اکثراً جراحی های یک روزه هستند. کل فرآیند ممکن است کمتر از دو ساعت طول بکشد.

بهترین سن برای عمل بلفارو پلاستی چیست ؟

افتادگی پلک زمانی ظاهر می شود که به بالای 30 سالگی می رسید. این سن ایده آل برای بلفاروپلاستی است، اگرچه افراد جوان تر نیز می توانند آن را انجام دهند. با این حال، اکثر جراحان پلاستیک برای انجام این عمل توصیه می کنند که حداقل 18 سال سن داشته باشد. اگر جوان تر هستید و پوست پلک بالایی دید شما را مسدود می کند، می توانید جراحی را انجام دهید. چنین موقعیت‌های منحصربه‌فردی ممکن است نتیجه چندین شرایط، از جمله ناهنجاری‌های طبیعی یا حوادث باشد.ما اگر به دلیل افزایش سن به دنبال آن هستید، معمولاً بعد از 40 سالگی بهترین نتایج را خواهید گرفت.

پلک معمولاً به دلیل افزایش سن شروع به افتادگی می کند. کلاژن وظیفه ارتجاعی، سفت و فنری پوست شما را بر عهده دارد. با افزایش سن، کلاژن شما شروع به شکسته شدن می کند و پوست شما شروع به افتادگی می کند. چین و چروک ها و خطوط ریز به این دلیل ایجاد می شوند که پوست شما دیگر به جای خود باز نمی گردد. این زمانی است که پوست نازک‌تر می‌شود، زیرا رسوبات چربی می‌توانند تجزیه شوند یا به مناطق دیگر منتقل شوند. ممکن است متوجه شوید که گونه‌هایتان ضعیف‌تر به نظر می‌رسند و چشم‌هایتان بیشتر گود افتاده است.

عوارض جراحی پلکدر مراکز غیر معتبر

در حالی که خوشبختانه عوارض پس از جراحی پلک و صورت بسیار نادر است، ما احساس می کنیم که برای بیماران ما مهم است تا همه چیز را بدانند.

عوارض بعد از جراحی زیبایی پلک غیرمعمول است اما می تواند شامل خشکی چشم، اشک ریزش، جای زخم اضافی، ناتوانی در بستن چشم ها، چشم های گرد یا غمگین، جمع شدن پلک و سایر ناهنجاری های پلک و صورت باشد که در زیر به هرکدام اشاره می کنیم:

مرکز کاشت ابرو طبیعی در تهران

مزایای جراحی بلفارو پلاستی چیست ؟

یکی از اولین مکان هایی که پیری در آن قابل مشاهده است، نواحی اطراف چشم شما هستند. با گذشت زمان، پوست و عضلات صورت شما رنگ خود را از دست می دهند و رسوبات چربی جمع می شوند. 

خوشبختانه، کاری وجود دارد که می توانید برای جلوگیری از این اتفاق انجام دهیدهمچنین ممکن است توده‌هایی از چربی جمع کنید که می‌تواند باعث برآمدگی‌های قابل مشاهده شود. پلک های شما ممکن است شل و سنگین شوند، افتادگی داشته باشند و به طور بالقوه دید شما را محدود کنند.

چه کسانی کاندیدای مناسب برای بلفاروپلاستی (جراحی پلک) هستند؟

کاندیدهای خوب برای جراحی پلک، که به عنوان بلفاروپلاستی نیز شناخته می شود، کسانی هستند که انتظارات واقع بینانه ای برای نتیجه عمل دارند. در حالی که جراحی پلک می تواند به زیبایی ظاهر شما و تقویت اعتماد به نفس شما کمک کند، اما لزوماً تأثیری بر چین و چروک، حلقه های تیره زیر چشم یا افتادگی ابروها نخواهد داشت.

هم مردان و هم زنان می توانند جراحی بلفاروپلاستی را انجام دهند. اگرچه بیمار معمولی 35 سال یا بیشتر سن دارد، افراد جوانتر نیز ممکن است در صورت داشتن مشکلات پلک که ماهیت ژنتیکی دارند، این عمل را انجام دهند.بر اساس معاینه، پزشک مناسب‌ترین نوع روش را به شما پیشنهاد می‌کند .بهترین کاندیدها برای بلفاروپلاستی، افراد ی که از سلامت خوبی برخوردار هستند و هیچ بیماری چشمی دیگری ندارند.

نوبت دهی جراحی بلفارو پلاستی

قبل از  گرفتن نوبت عمل بلفارو پلاستی باید توسط پزشک جراح  آرشیوا کلینیک معاینه شوید . همچنین برای کسب اطلاعات عمومی بیشتر میتوانید از طریق فرم زیر پیام خود را به پزشک جراح بلفارو پلاستی ما ارسال نمایید تا با شما تماس بگیریم  . در صورت تمایل میتوانید با شماره تماس درج شده تماس بگیرید تا به شما مشاوره دهیم . همچنین این مشاوره میتواند از طریق واتساپ انجام گیرد که در انتهای همین برگه میتوانید به واتساپ ما وصل شوید .

هزینه عمل جراحی غبغب