زیبایی و سلامت

بعد از عمل بینی چگونه مسواک بزنیم؟

بعد از عمل بینی چگونه مسواک بزنیم؟

بعد از عمل بینی چگونه مسواک بزنیم؟

بعد از جراحی بینی یکی از دغدغه های هر بیمار این است که میتواند مسواک بزند یا نه و یا اینکه بهترین روش مسواک زدن  بعد از عمل  زیبایی بینی چیست . ما در اینجا توضیحاتی از اینکه بعد از عمل بینی چگونه مسواک بزنیم برای شما عزیزان بازگو خواهیم کرد . در ادامه مطلب همراه شما خواهیم بود با روش صحیح مسواک زدن پس از جراحی بینی . همراه آرشیدا کلینیک باشید

هزینه جراحی بینی طبیعی چقدر است ؟

بعد از عمل بینی چگونه مسواک بزنیم؟

فقط با یک مسواک نرم دندان های خود را به آرامی مسواک بزنید. از دستکاری لب بالایی برای استراحت بینی خودداری کنید. از فعالیت بدنی شدید خودداری کنید. برای جلوگیری از فعالیت، از جمله فعالیت‌های ورزشی، بیشتر از حد معمول استراحت کنید.در ادامه با ما همراه باشید تابه نکات تکمیلیتر که بعد از عمل بینی چگونه مسواک بزنیم بپردازیم.

 

مسواک زدن آنقدرها هم که به نظر می رسد آسان نیست! اما وقتی درست انجام شود حیاتی است. از طرف دیگر مسواک زدن نادرست دندان های آسیاب ما را که دندان های جونده ما هستند، به طور جدی تحت تاثیر قرار می دهد. اما نگران نباشید، می توانید با روش صحیح مسواک زدن از شر این مشکلات خلاص شوید. مسواک مناسب را انتخاب کنید. اطمینان حاصل کنید که مسواک شما به اندازه کافی نرم است که به پایه تمام دندان های شما برسد، باکتری ها را از بین ببرد و پلاک ها را از دندان ها و لثه های شما پاک کند.

قیمت کاشت ابرو طبیعی مردان و زنان

بر خلاف تصور رایج، مسواک هایی که دارای موهای سفت هستند دندان های شما را تمیز نمی کنند و همچنین دندان های شما را فرسوده می کنند. زیرا پلاک می تواند باعث پوسیدگی دندان و همچنین بیماری های لثه شود. مطمئن شوید که مسواک دستی یا برقی خود را با دندانپزشک خود انتخاب کرده اید.

از مسواک کوچک استفاده کنید

اگر دهان کوچکی دارید اندازه سر برس اهمیت بیشتری دارد. برس ها در اندازه های مختلف و زوایای مختلف وجود دارند. برخی از آنها انعطاف پذیرتر از دیگران هستند. دندان های خود را خیلی محکم مسواک نکنید. یکی از رایج ترین اشتباهات این است که با این فکر عمل کنید که تمیز کردن دندان ها را می توان از طریق مسواک زدن سخت انجام داد. راه واقعی برای انجام این کار مسواک زدن دندان ها با ماساژ دندان ها و لثه ها است.

مرکز جراحی غبغب در ونک

به ارامی مسواک بزنید

از عجله کردن در حین مسواک زدن خودداری کنید، انگار جایی برای بودن دارید. هر مسواک زدن باید 2 دقیقه طول بکشد و باید حداقل 2 بار در روز تکرار شود.

فراموش نکنید که مانند هر چیز دیگری، مسواک شما یک عمر دارد! مهم نیست که چقدر از مسواک مورد استفاده خود راضی هستید، باید مسواک خود را در فواصل زمانی معین مانند هر چیز دیگری عوض کنید.

مسواک خود را هر 3 ماه یکبار عوض کنید و در صورت مشاهده تغییر در ساختار و رنگ موهای آن بلافاصله آن را عوض کنید. زیرا زمانی که موها فرسوده شوند، استحکام خود را از دست می دهند. همچنین مسواک خود را در حالی که خیس است در فضای باز بگذارید تا از رشد کپک و باکتری جلوگیری شود.

مسواک را به طرز درستی دست بگیرید

دندان های خود را به درستی مسواک بزنید یکی از رایج ترین اشتباهات است. دندان های خود را با حرکات دایره ای مسواک بزنید که انگار دارید آنها را ماساژ می دهید. در غیر این صورت، می توانید بدون اینکه متوجه شوید آسیب وارد کنید. همچنین مراقب باشید که نه تنها سطوح قابل رویت دندان، بلکه سطوح نامرئی را که نمی توانید ببینید و نقاط شروع لثه ها را مسواک بزنید.

بینی را با مسواک ملتهب نکنید

برای تمیز کردن داخل دندان های جلویی، مسواک را به سمت بالا و پایین خم کنید اما به قسمت بالایی لب و دهان خود فشار نیاورید تا بینی ملتهب نشود . و فراموش نکنید که زبان خود را مسواک بزنید تا از شر باکتری ها خلاص شوید. بلافاصله بعد از غذا مسواک بزنید. گاهی اوقات مسواک زدن بلافاصله برای خلاص شدن از شر بقایای غذا می تواند آسیب ناشی از اسیدها در دهان را پس از غذا خوردن تسریع کند.

در زمان درستی مسواک بزنید  ؟

حداقل 15 تا 20 دقیقه صبر کنید تا بعد از غذا مسواک بزنید. هر روز دندان های خود را مسواک بزنید. دندان های خود را حداقل دو بار در روز و هر بار حداقل 2 دقیقه مسواک بزنید. در حین مسواک زدن، از محصولاتی مانند نخ دندان و دهانشویه کمک بگیرید که به تمیز کردن دندان‌های شما کمک می‌کنند.

کلینیک بلفارو پلاستی در تهران
 
 

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *