زیبایی و سلامت

پروتز گونه یا تزریق ژل و چربی کدام بهتر است؟

پروتز گونه یا تزریق ژل و چربی

  پروتز گونه یا تزریق ژل و چربی کدام بهتر است؟

کاشت گونه که گاهی به آن بزرگ کردن گونه نیز می گویند، برای تقویت استخوان گونه یا پرتر کردن گونه ها قرار داده می شود. مانند سایر روش های جراحی پلاستیک، بزرگ کردن گونه می تواند صورت شما را جوان تر نشان دهد یا ویژگی های صورت شما را متعادل کند و به شما احساس جذابیت بیشتری بدهد.روش های زیبایی بزرگ کردن گونه تقویت گونه هدف از بزرگ کردن گونه افزایش حجم یا بلند کردن گونه ها است. گزینه های جراحی برای تقویت گونه ها پیوند چربی یا کاشت گونه است.در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات تکمیلی تر از پروتز گونه یا تزریق ژل و چربی و اینکه کدام روش بهتر است و مطالب پیرامون آن را ارائه دهیم. کلینیک زیبایی آرشیدا با خدمات تزریق ژل و لابیوپلاستی در خدمت شماست . جهت  دریافت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در خدمت شما  هستیم .

در برخی مواقع، همه ما در آینه نگاه می کنیم و متوجه می شویم که افزایش سن باعث شده است  چین و چروک دیگری اضافه می شوند . به لطف پیشرفت‌های درماتولوژی زیبایی، ما مجبور نیستیم اجازه دهیم که پیری بر آن تأثیر بگذارد. اما کدام جوانسازی صورت برای شما مناسب است؟ پیوند چربی صورت و هم پرکننده‌های صورت را برای حجم دادن به صورت و کاهش چین و چروک ارائه می‌دهیم.

 هزینه پروتز باسن در تهران

 انواع روشهای گونه گذاری

1.گزینه‌های جراحی معتبر برای بزرگ‌کردن و تقویت گونه‌ها، پیوند/انتقال چربی (جایی که از چربی خود بیمار استفاده می‌شود)

2. استفاده از ایمپلنت‌های جامد گونه است.

3.یک گزینه غیرجراحی استفاده از پرکننده های تزریقی برای تقویت گونه ها است که در صفحه پرکننده های پوستی پوشش داده شده است.

1.پیوند چربی صورت

اگر نگرانی اصلی شما از دست دادن پری صورت است، پیوند چربی صورت (که به عنوان انتقال چربی نیز شناخته می شود) احتمالاً انتخاب بهتری نسبت به پرکننده های صورت است، به خصوص اگر حجم بیشتری در اطراف چشم ها، گونه ها و خط فک مورد نیاز باشد. نشان داده شده است که پیوند چربی نسبت به فیلرها برای حفظ سیری بیشتر دوام می آورد.

برای اینکه ایده بهتری در مورد نحوه عملکرد پیوند چربی داشته باشید، به یک بالون فکر کنید. وقتی باد و پر است، صاف است. اما وقتی هوا از بالون خارج می شود، شل و چروکیده می شود. پیوند چربی با پر کردن مجدد آن با چربی خود، پوست را باد می کند. در طول عمل پیوند چربی، مقدار کمی چربی از شکم یا ران شما خارج می شود. این نباید با روش هایی مانند لیپوساکشن اشتباه گرفته شود زیرا چنین مقادیر کمی چربی برداشته می شود. Thefat خالص می شود و سپس با استفاده از روش میکرو قطره به نواحی از صورت شما که نیاز به پر کردن دارند تزریق می شود، که به سادگی به این معنی است که تنها قطرات کوچکی در یک زمان تزریق می شود. این روش منجر به ظاهری صاف‌تر می‌شود.

بسیاری از کارشناسان معتقدند که اثربخشی پیوند چربی به دلیل پاسخ سلول‌های بنیادی در پوست است، اما این هنوز ثابت نشده است. ممکن است بیش از یک درمان پیوند چربی برای دستیابی به هدف زیبایی شما مورد نیاز باشد، اما نتایج معمولاً برای سال ها باقی می مانند. بسیاری از بیماران نیازی به درمان های آینده ندارند.

مزایای پیوند چربی صورت

عبارتند از: ترمیم حجم قابل توجه نتایج ماندگار که به طور نامحدود ادامه دارد به جای مواد شیمیایی از چربی خود برای پر کردن صورت استفاده کنید بافت و رنگ پوست بهبود یافته است کاهش چین و چروک در نواحی خاص، به ویژه اطراف چشم خطرات و عوارض جانبی کمتری نسبت به فیلرهای صورت پرکننده های صورت

3.تز ریق پرکننده های صورت

اگر بیشتر نگران چین و چروک های عمیق هستید، اما همچنان می خواهید حجم را بهبود ببخشید، پرکننده های صورت ممکن است انتخاب بهتری باشند. پرکننده های تزریقی، مانند Jevéderm Voluma® XC، Restylane® و Sculptra® Aesthetic، از مواد زیست سازگار مانند اسید هیالورونیک، پلی-ال-لاکتیک اسید و هیدروکسی لاپاتیت کلسیم ساخته شده اند. هنگامی که این مواد به صورت تزریق می شوند، حجم می دهند، کانتورینگ را بهبود می بخشند و با تحریک کلاژن سازی، حتی عمیق ترین چین و چروک ها را پر می کنند. بسته به نوع پرکننده ای که استفاده می شود، نتایج می تواند فوری یا تدریجی باشد. با این حال، تمام فیلرهای تزریقی نتایج موقتی دارند که معمولاً از چند ماه تا یک سال دوام می‌آورند. عوارض جانبی فیلرهای تزریقی بسیار کم است، اما ممکن است در برخی از بیماران واکنش های آلرژیک یا نامطلوب ایجاد شود.

مزایای فیلرهای صورت

عبارتند از: کاهش چشمگیر چین و چروک و بهبود حجم، به ویژه در گونه ها و لب ها بدون توقف، بر خلاف زمان توقف یک تا دو روزه مورد نیاز برای پیوند چربی نتایج فوری در اکثر موارد هزینه کمتر نسبت به پیوند چربی، در هر درمان

ماندگاری تزریق چربی در گونه چقدر است؟

بیشتر فیلرها حدود 6 ماه تا 1 سال دوام می آورند، اما فیلرهایی نیز وجود دارند که می توانند نتایج را تا دو سال یا بیشتر حفظ کنند. پرکننده ای که برای شما مناسب است به عوامل مختلفی بستگی دارد.

انتقال چربی یا فیلرها کدام بهتر است؟

 اگر نگرانی اصلی شما از دست دادن پری صورت است، پیوند چربی صورت (که به عنوان انتقال چربی نیز شناخته می شود) احتمالاً انتخاب بهتری نسبت به پرکننده های صورت است، به خصوص اگر حجم بیشتری در اطراف چشم ها، گونه ها و خط فک مورد نیاز باشد. نشان داده شده است که پیوند چربی نسبت به فیلرها برای حفظ سیری بیشتر دوام می آورد.

چه کسی کاندیدای مناسب برای بزرگ کردن گونه است؟

بزرگ کردن گونه یک روش کاملاً فردی است. این می تواند یک روش تغییر زندگی برای بیمارانی باشد که نسبت به گونه های خود آگاه هستند. این روش باید برای خودتان انجام شود، نه برای شخص دیگری یا مطابقت با هر نوع تصویر ایده آل. به طور کلی، ممکن است کاندیدای خوبی برای بزرگ کردن گونه باشید اگر: شما از نظر جسمی سالم و وزن ثابتی دارید شما انتظارات واقع بینانه ای دارید شما یک غیر سیگاری هستید از ظاهر گونه هایتان اذیت می شوید گونه هایی دارید که بیش از حد صاف، نازک یا آویزان هستند اگر قصد جراحی دارید، مدتی را صرف بررسی عکس‌های برجسته‌سازی گونه کنید و در مورد آنچه در طول بهبودی باید انتظار داشته باشید، یاد بگیرید. آماده سازی زودتر از موعد به بیماران کمک می کند تا انتظارات معقولی داشته باشند و بهبودی نرم تری داشته باشند.

 مرکز پروتز سینه در تهران

در طول مشاوره برای بزرگ کردن گونه چه انتظاری باید داشته باشم؟

در طول مشاوره بزرگ کردن گونه خود، آماده باشید که در مورد: اهداف جراحی شما شرایط پزشکی، آلرژی دارویی و درمان های پزشکی مصرف داروهای فعلی، ویتامین ها، مکمل های گیاهی، الکل، تنباکو و مواد مخدر جراحی های قبلی جراح پلاستیک شما همچنین: وضعیت سلامت عمومی خود و هرگونه شرایط سلامتی یا عوامل خطر قبلی را ارزیابی کنید صورت خود را بررسی کنید عکس بگیر گزینه های خود را مورد بحث قرار دهید و یک دوره درمانی را توصیه کنید در مورد نتایج احتمالی جراحی بزرگ کردن گونه و هرگونه خطر یا عوارض احتمالی بحث کنید موفقیت و ایمن بودن عمل بزرگ کردن گونه بستگی زیادی به صراحت کامل شما در طول مشاوره دارد. از شما سوالاتی در مورد سلامتی، خواسته ها و سبک زندگیتان پرسیده می شود. حتما از جراح پلاستیک خود سوال بپرسید. درک تمام جنبه های بزرگ کردن گونه بسیار مهم است. برای کمک، ما چک لیستی از سوالات را برای پرسیدن از جراح پلاستیک خود آماده کرده ایم که می توانید با خود در جلسه مشاوره خود همراه داشته باشید. طبیعی است که کمی اضطراب احساس کنید، چه هیجان برای ظاهر جدید مورد انتظار شما باشد یا کمی استرس قبل از عمل.

مراحل انجام عمل بزرگ کردن گونه چیست؟

روش بزرگ کردن گونه شامل مراحل زیر است:

مرحله 1 – بیهوشی داروها برای راحتی شما در طول عمل جراحی تجویز می شوند. انتخاب ها شامل بی حسی موضعی، آرام بخش داخل وریدی و بیهوشی عمومی است. پزشک بهترین انتخاب را برای شما توصیه خواهد کرد.

مرحله 2 – برش بزرگ کردن گونه بر اساس تکنیک مورد استفاده نیاز به برش های متفاوتی دارد. اگر از انتقال چربی برای تقویت گونه های شما استفاده شود، احتمالاً یک برش کوچک در نزدیکی ناحیه چربی برداشته شده و برش های کوچک در نزدیکی گونه های خود خواهید داشت. طول این برش ها معمولاً چند میلی متر است. اگر از ایمپلنت های جامد گونه استفاده می شود، برش بر اساس رویکرد ترجیحی جراح شما انجام می شود. برخی از جراحان پلاستیک، ایمپلنت گونه را از طریق یک برش در داخل دهان وارد می کنند، در حالی که سایر جراحان پلاستیک این عمل را از طریق برش زیر پلک انجام می دهند.

مرحله 3 – بستن برش ها بخیه ها، چسب های پوستی یا نوارها برش های پوست را می بندند. مرحله 4 – نتایج را ببینید بزرگ کردن گونه شما باعث می شود گونه هایی پرتر و احتمالاً نرم تر ظاهر شوند. برخی از بیماران متوجه می‌شوند که گونه‌هایشان حتی ممکن است بلند شده به نظر برسد. نتایج کاشت گونه جامد دائمی است، در حالی که نتایج حاصل از انتقال چربی ممکن است چندین سال طول بکشد.

بزرگ کردن گونه چه خطراتی دارد؟

تصمیم برای بزرگ کردن گونه بسیار شخصی است. شما باید تصمیم بگیرید که آیا مزایای آن به اهداف شما می رسد و آیا خطرات و عوارض بالقوه بزرگ کردن گونه قابل قبول است یا خیر

 آیا کاشت گونه ایمن است؟

خطرات احتمالی بزرگ کردن گونه شامل، اما محدود به موارد زیر نیست: خطرات بیهوشی عدم تقارن خون ریزی نابینایی (عوارض نادر انتقال چربی) جابجایی ایمپلنت گونه ترومبوز ورید عمقی، عوارض قلبی و ریوی کیست های چرب بافت چربی موجود در عمق پوست ممکن است بمیرد (نکروز چربی) تجمع مایع (سروما) هماتوم عفونت برآمدگی بی حسی یا سایر تغییرات در احساس پوست درد مداوم نتیجه زیبایی شناسی ضعیف محل اهدا کننده برای انتقال چربی بهبود ضعیف برش ها امکان جراحی تجدید نظر تغییر رنگ پوست و/یا تورم طولانی مدت از دست دادن پوست نتیجه زیبایی شناختی کمتر از حد مطلوب بافت اسکار ضخیم در اطراف ایمپلنت گونه (انقباض کپسولی) جای زخم نامطلوب این خطرات و سایر خطرات قبل از رضایت شما به طور کامل مورد بحث قرار خواهند گرفت.

بعد از جراحی بزرگ کردن گونه چه نتایجی را باید انتظار داشته باشم؟

نتایج نهایی جراحی بزرگ کردن گونه ممکن است در ابتدا با تورم پنهان شود. اگر گونه های شما با استفاده از انتقال چربی بزرگ شوند، نتایج بر اساس میزان چربی تزریق شده به گونه های شما و میزان چربی در بدن شما خواهد بود. این را می توان با عوامل زیادی تعیین کرد، از جمله تکنیک جراحی و متابولیسم فردی بدن شما. اگر از ایمپلنت گونه جامد استفاده شود، نتیجه نهایی شما قابل پیش بینی تر خواهد بود. طبابت و جراحی علم دقیقی نیست. اگرچه نتایج خوبی انتظار می رود، اما هیچ تضمینی وجود ندارد. در برخی شرایط ممکن است با یک عمل جراحی نتوان به نتایج مطلوب دست یافت و ممکن است جراحی دیگری لازم باشد. برخی از بیماران به جای بازگشت به اتاق عمل، نتایج خود را با استفاده از پرکننده های تزریقی “لمس” می کنند.

هنگامی که به خانه می روید، اگر دچار تنگی نفس، درد قفسه سینه یا ضربان قلب غیرعادی شدید، فورا به پزشک مراجعه کنید. در صورت بروز هر یک از این عوارض، ممکن است نیاز به بستری شدن در بیمارستان و درمان اضافی داشته باشید. پیروی از دستورالعمل های پزشک کلید موفقیت جراحی شما است. مهم است که برش های جراحی در طول زمان بهبودی تحت فشار، ساییدگی یا حرکت بیش از حد قرار نگیرند. پزشک دستورالعمل های خاصی در مورد نحوه مراقبت از خود به شما می دهد.

بزرگ کردن گونه چقدر طول می کشد؟

بسته به نوع انتخابی، پرکننده‌های گونه می‌توانند از 6 ماه تا 2 سال باقی بمانند تا اینکه نتایج دیگر قابل توجه نباشد. مواد پرکننده پوست در نهایت حل شده و در بافت پوست شما متابولیزه می شود.

بزرگ کردن گونه با فیلر چیست؟

بزرگ کردن گونه یک درمان پرکننده پوستی است، بنابراین از پرکننده‌های محبوب مبتنی بر اسید هیالورونیک برای ایجاد گونه‌های مشخص و افزایش انحنای طبیعی گونه‌ها استفاده می‌کند.

کاشت گونه یا تزریق ژل و چربی کدام بهتر است؟

ایمپلنت ها راه حل ایده آلی برای مردان و زنانی هستند که به دنبال نتایج طولانی مدت با حداقل زمان توقف هستند. ایمپلنت های صورت درجه پزشکی حجم بیشتری و ساختار سه بعدی را ارائه می دهند که فیلرها به سادگی قادر به انجام آن نیستند. برای بیمارانی که گونه‌هایشان به شدت فرورفته است، پرکننده‌های پوستی ممکن است برای رسیدن به نتیجه‌ای که به دنبالش هستید کافی نباشد.

آیا کاشت گونه درد دارد؟

پاسخ: ایمپلنت گونه خیر، کاشت گونه خیلی دردناک نیست. برای کمک به بهبودی پس از جراحی، داروهای ضد درد تجویز می شود. پس از آن نیز مقداری تورم وجود خواهد داشت اما در هفته اول کاهش می یابد

قیمت جراحی بینی در سال 1402
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *