جراحی غبغب در تهران

اگر به دلایل ژنتیکی ، افزایش سن و  یا افزایش وزن دچار غبغب شده اید بدانید جراحی غبغب با  تیم جراحی آرشیوا با حد اقل دوره نقاهت و جراحی سریع  زیر نظر پزشک متخصص انجام میشود . اگر از ظاهر پف کرده زیر چانه خود نگران هستید بدانید با یک جراحی ساده میتوانید برای همیشه چانه ای زیبا داشته باشید . جهت مشاوره و استعلام قیمت  جراحی غبغب در تهران با آرشیوا کلینیک تماس بگیرید .

غبغب چیست ؟

تناسب و تعادل اعضای صورت در زیبایی فرد تأثیر بسزایی دارد ؛ هم خوانی چانه نقش مهمی در زاویه صورت به خصوص در زاویه نیم رخ و سه رخ فرد دارد یک چانه کوچک موجب بزرگ نشان دادن بینی می شود ؛ یکی از مشکلات رایج که تأثیر منفی در زیبا نشان دادن چانه و نیز صورت می شود وجود برجستگی ناشی از تجمع چربی در زیر چانه است ؛  این برجستگی و آویزان شدن زیر چانه غبغب نام دارد و ممکن است به صورت مادرزادی وجود داشته یا بنا به دلایلی مانند کاهش یا افزایش وزن ایجاد شود.

  • غبغب چیست ؟
  • علت ایجاد غبغب چیست ؟
  • بهترین روش های درمانی چربی زیر چانه

غبغب چیست ؟

برجستگی یا آویزان شدن زیر چانه را که به دلیل افتادگی عضلات پوست صورت و گردن ایجاد می شود را غبغب می گویند ؛ این مشکل به دلیل جمع شدن چربی و پوست در ناحیه بین چانه و گردن به وجود می آید به باور برخی افراد این مسئله در افراد دچار اضافه وزن و چاقی به وجود می آید اما این طور نیست این امر موضوع می تواند ناشی از مسائل ژنتیکی و شل شدن پوست صورت باشد به همین دلیل ممکن است در افراد لاغر نیز ایجاد شود وجود ان چهره را پیر تر نشان داده و در زیبایی فرد تأثیر منفی دارد .

علت ایجاد غبغب چیست ؟

در اثر جمع شدن چربی زیر پوست در ناحیه بین چانه و گردن غبغب به وجود می آید از جمله رایج ترین دلایل ایجاد این عارضه اضافه وزن ناشی از رژیم غذایی با کالری های زیاد , موقعیت بدنی ضعیف , افزایش سن , نوسانات وزنی , سابقه خانوادگی , کوچک بودن چانه و یا عقب بودن آن , مشکلات ژنتیکی و پایین نگه داشتن سر می باشد .

بهرین روش های درمانی چربی زیر چانه

درمان چربی زیر چانه در خانه :

از جمله ساده ترین و کم هزینه ترین روش های پیشگیری و حتی درمان غبغب تقویت عضلات صورت و بدن بوده که با تمرینات ورزشی حاصل می شود :

ورزش گردن :

روی تحت دراز کشیده و صورت به رو به سقف باشد ؛ گردن را از انتهای تخت آویزان نگه دارید ؛ گردن باید با بدن در یک راستا باشد حدود 20 ثانیه در این حالت بمانیدو این حرکت را 10 بار انجام دهید .

ورزش چانه :

دوباره به حالت قبل روی صندلی نشستهو لب ها را به حالت غنچه در آورید و 15 الی 20 ثانیه در این حالت بمانید این حرکت را 10 بار تکرار کنید .

ورزش دهان :

روی صندلی به حالتی بنشینید که کمر و گردن کاملا صاف باشد دهان را باز و زبان را تاجایی که می توانید خارج نموده و سعی کنید و با نوک زبان چانه را لمس کنید تا 10 ثانیه در این حالت بمانید و این حرکت را 10 باز انجام دهید .

لیپوساکشن گردن :

لیپوساکشن گردن نوعی عمل زیبایی صورت بوده که توسط دستگاه های نوین و پیشرفته امروزی انجام می شود ؛ لیپوساکشن شامل تخریب سلول های چربی ناحیه زیر گردن و استخراج آنها به شکل موضعی استاین کار کمک می کند تا چانه بر جسته تر شده و زاویه سازی صورت مناسب تر به نظر برسد .از جمله مزایای این روش می توان به زیبایی در ناحیه گردن , کم هزینه تر بودن و کم خطر بودن نسبت به روش های دیگر , عدم نیاز به بیهوشی و دوران نقاهت کم اشاره نمود و کبودی , تورم , تغییر رنگ دانه های پوستی  , اسکار , در موارد نادر عفونت و زخم همچنین خواب رفتن پوست و احساس سوزن سوزن شدن پوست از عوارض این عمل زیبایی است .

مزوتراپی چربی زیر چانه :

رفع سلول چربی تجمع یافته در ناحیه زیر گردن با استفاده از روش مزوتراپی امکان پذیر است این روش کم تهاجمی تر از جراحی بودهو ماده چرب سوز طی چند جلسه متوالی در ناحیه تزریق می شود و موجب کاهش و از بین رفتن سلول های چربی می شود این سلول های چربی متلاشی شده از طریق لنف از بدن خارج می شوند .

لیزر درمانی چربی زیر چانه :

مزیت بهره گیری از این شیوه در مقایسه با دیگر روش های جراحی و غیر جراحی است که هیچ نوع آسیبی در طول درمان با لیزر به رگ های خونی و بافت های عصبی وارد نمی شود و در یک جلسه می توان بخش قابل توجهی از چربی ها را توسط امواج لیزر از بین برد داشتن رژیم غذایی سالم و فعالیت های منظم به ماندگاری طولانی مدت این روش درمانی کمک می کند

رزرومه کاشت ابرو آرشیوا در تهران