زیبایی و سلامت

داروهای پس از کاشت مو

داروهای پس از کاشت مو

داروهای پس از کاشت مو

طاسی و ریزش مو از جمله عواملی بوده که ظاهر فرد را تا حد زیادی تحت تأثیر قرار می دهد بهترین راه برای مقابله با این مشکل کاشت موی طبیعی است زیرا بدین طریق می توان به اهری طبیعی و دائمی رسید اما یک کاشت موی موفق به عوامل زیادی بستگی دارد از جمله انتخاب کلینیک و پزشک معتبر و مراقبت های قبل و پس از کاشت مو است یکی از مهم ترین این مراقبت ها به داروهای پس از کاشت مو که استفاده می کنید بستگی دارد تا موفقیت پیوند مو را برای شما تضمین کند این داروها از سوی پزشک برای فرد متقاضی تجویز می شود .  آرشیدا کلینیک مرکز تخصصی کاشت مو و کاشت ابرو به روش میکروگرافت با جدیدترین متد کاشت مو یعنی متد های fit و fut  در خدمت شماست . جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید و یا همراه ما باشید با : 

  • چرا پس از کاشت مو از دارو استفاده کنیم ؟
  • داروهای پس از کاشت مو چیست ؟
  • بهترین داروهای تقویت کننده پس از کاشت مو

کاشت مو به روش fit

داروهای پس از کاشت مو

چرا پس از کاشت مو از دارو استفاده کنیم ؟

عمل پیوند مو نیز مانند دیگر عمل های زیبایی از عوارضی مانند , خارش پوست سر , درد , ایجاد دلمه و…. برخوردار است که برای به حد اقل رسیدن این عوارض همچنین برای افزایش موفقیت عمل پزشک داروهای پس از کاشت مو را تجویز می کند برخی از داروها به جلوگیری از عفونت پس از کاشت کمک می کند برخی دیگر افزایش دهنده رشد موهاست و تعدادی از انها نیز به کاهش ریزش مو کمک می کند هدف از استفاده از این داروها بهبودی سریع بیمار و پیشگیری از ایجاد مشکلات جدی تر در فرد متقاضی است .

 داروهای پس از کاشت مو چیست ؟

مسکن ها :

داشتن درد پس از کاشت مو چه در محل برداشت و چه در محل پیوند امری طبیعی است به همین منظور پزشک برای کاهش درد قرص های مسکن مانند استامینوفن کدئین یا شیاف دیکلوفناک را تجویز می کند اما مراقبت باشید که از ژلوفن و پروفن استفاده نکنید زیرا این دو خون را رقیق می کنند و باعث افزایش خونریزی شده و زخم شما دیرتر بهبود می یابد .

آنتی بیوتیک ها :

از دیگر داروهای پس از کاشت مو می توان به آنتی بیوتیک ها اشاره نمود آنتی بیوتیک ها توسط پزشک تجویز می شوند و از ایجاد عفونت جلوگیری می کنند آنتی بیوتیک ها هم به شکل موضوعی هم به شکل قرص استفاده می شوند

داروهای ضد ورم و اتهاب

یکی از عوارض های پیوند مو تورم سر پس از کاشت مو است برای کاهش تورم پزشک داروهای ضد التهاب را تجویز می کند این داروها دارای ساختار کورتیکواستروئیدی بوده و در درمان تورم مؤثر است از جمله آنها می توان به هیدروکورتیزن اشاره نمود اما باید توجه داشت که این دارو توسط افراد دیابتی استفاده نشود . برای رفع التهاب و بهبود زخم ها قرص آناهیل ( قرص آناناس ) می تواند کمک کننده باشد .

داروهای خواب آور

ممکن است فرد پس از پیوند مو دچار اختلال خواب شود این امر می تواند به دلیل استرس و یا درد باشد به همین منظورپزشک برای فرد داروهای خواب آور که ار خانواده دیازپام هستند را تجویز می کند .

مرکز کاشت ابرو در تهران

داروهای ضد خارش

یکی دیگر از عوارض های پس از پیوند مو خارش محل مورد نظر است برای کنترل خارش از هیدروکسی زین یا داروهای شبیه آن مانند سیتریزین یا انتی هیستامین استفاده می شود .

سرم مو :

طبیعتا پس از پیوند زخم هایی روی سر ایجاد شده که موجب تشکیل دلمه می شود برای رفع این دلمه ها و عدم ایجاد عفونت سرم برای شست و شوی مو توسط پزشک تجویز می شود .

شامپوی مناسب شست و شوی مو پس از کاشت

چند روز پس از کاشت مو فرد باید هر روز حمام کند به دلیل اینکه نمی توان از هر شامپویی استفاده نمود پزشک برای فرد شامپوی مخصوص را تجویز می کند همچنین می توان از شامپو بچه نیز استفاده نمود .

داروهای تقویت کننده پس از کاشت مو

قرص زینگ پلاس :

یکی از بهترین داروها برای تقویت موها و مراقبت از آنها قرص زینگ پلاس است این قرص ایمنی بدن را بالا برده و تأثیر زیادی روی آنزیم های بدن داردمهم ترین ماده استفاده شده در ان روی بوده که باعث شده تا قرص به نوعی مکمل یا مولتی ویتامین تبدیل شود .

ماینوکسیدیل :

از بهترین محلول ها برای تقویت موهای کاشته شده ماینوکسیدیل است این محلول به صورت موضوعی است و بر رویش مجدد پیازچه مو تأثیر می گذارد استفاده از این محصول باید تا چند ماه پس از پیوند مو ادامه داشته باشد این محلول دو نوع مختلف برای خانم ها و آقایان دارد برای آقایان 5 درصد و برای خانم ها 2 درصد است هنگامی که پزشک این دارو را برای فرد تجویز می کند به وی می گوید روزی دو بار و هر بار یک سی سی بر روی قسمت پیوند بمالد اجازه دهید یک ساعت این محلول روی پوست بماند .

فیناستراید :

قرص فیناستراید به مقدار یک میلی گرم در روز تنها توسط آقایان قابل استفاده است مکانیزم اثر ان مهار انزیم 5 آلفارداکتاز در ریشه مو است این قرص ریزش موپس از کاشت مو را متوقف می کند .

قرص هیرویت :

موفقیت در پیوند مو به عوامل زیادی بستگی دارد یکی از آنها مراقبت های پس از کاشت است مصرف قرص هیرویت به تغذیه فولیکول مو , قطع ریزش مو و رشد موهای سالم کمک می کند از دیگر ویژگی های بارز این مکمل افزایش ضخامت تارهای موست ؛ کپسول های هیرویت نیز حاوی ضروری ترین مینرال ها و ویتامین ها برای رشد موست .

بلفاروپلاستی چیست   و چقدر هزینه دارد ؟
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *