اتوپلاستی در تهران

اتوپلاستی در تهران 

جراحی زیبایی گوش را در کلینیک آرشیوا تجربه کنید ، این درمان قطعی برای گوش های نا فرم است  . داشتن فرم گوش هایی زیبا یکی از فاکتورهای مهم زیبایی است . اکنون با مدرن شدن تجهیزات پزشکی خدمات زیبایی نیز گسترده تر شده و امروز میتوانید حتی گوش های خود را با یک جراحی ساده کوچک کنید و فرم دلخواه خود را تجربه کنید . جراحی کوچک کردن گوش در تهران یا همان اتوپلاستی در مرکز جراحی آرشیوا کلینیک زیر نظر پزشکان متخصص انجام میشود . برای استعلام از هزینه  جراحی اتوپلاستی گوش  ، دوره نقاهت ، محدودیت های جراحی  و سوالات مربوطه با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان برخوردار شوید .

اتوپلاستی چیست ؟

در صورتی که فاصله یا زاویه گوش با جمجمه بیش از حد معمول و متعارف باشد به آن گوش بل یا برجسته گفته می شود ؛ ساختار گوش ممکن است که مانند دیگر اعضای بدن از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد اما مهم ترین ویژگی ساختار گوش که موجب شده حس عادی بودن را ایجاد نماید تناسب داشتن با دیگر اجزای صورت می باشد , علت پدید آمدن گوش بل توسعه نیافتن درون پیچه گوش بیرونی , عوامل ژنتیکی و مادرزادی و وجود غضروف بیش از اندازه در بخش صدفک است ؛ برجستگی گوش درد و مشکلی ایجاد نمی کند و در اعتماد به نفس فرد تأثیر منفی دارد به خصوص در کودکان موجب تمسخر کودک توسط هم سن و سالان یا همکلاسیشان می شود می توان برای رفع این عارضه از اتوپلاستی کمک گرفت .

 • اتوپلاستی چیست و چگونه انجام می شود ؟
 • مزایا و عوارض جراحی زیبایی گوش
 • جراحی زیبایی گوش مناسب چه کسانی نیست ؟
 • کاندیدای مناسب عمل زیبایی گوش
 • هزینه عمل جراحی زیبایی گوش در سال 1401
 • چه مدت پس از عمل اتوپلاستی نتیجه مشخص می شود ؟
مرکز جراحی لیفت لب

اتوپلاستی چیست و چگونه انجام می شود ؟

اتوپلاستی جراحی زیبایی گوش بوده که به منظور بهبود شکل , فرم و زیبایی گوش مورد استفاده قرار میگیرد این روش درمانی دائمی بوده و پس از انجام آن عارضه غیر قابل برگشت است ؛ در این روش یک برش در قسمت پشتی لاله گوش , لاله و نیز نرمه گوش با نخ های دائمی به عقب کشیده شده و نیز اینکه غضروف برداشته نمی شود و تنها به عقب کشیده می شود بخیه ها در پشت گوش به شکل ظریف زده شده و به راحتی جای اسکار قابل مشاهده نیست , این عمل به صورت سرپایی است که از بی حسی موضعی استفاده می شود و حدود یک ساعت زمان می برد و پس از جراحی فرد مرخص می شود , پس از جراحی یک روز به استراحت سبک نیاز دارید پس از آن می توان پانسمان را جدا به فعالیت روزانه خود پرداخت .

مزایا و عوارض جراحی زیبایی گوش

از مهم ترین ویژگی های اتوپلاستی می توان به تغییر موقعیت گوش برای همیشه , استفاده از بی حسی موضعی یا بیهوشی خفیف در این روش , پایین بودن عوارض آن زیبایی و بالابردن اعتماد به نفس فرد اشاره نمود ؛ این عمل می تواند برای اصلاح گوش های نامتقارن , گوش های بسیار بزرگ یا گوش های نامتقارن مورد استفاده قرار گیرد

هزینه جراحی غبغب چقدر است  ؟

عوارض جراحی زیبایی گوش چیست ؟

عوارض این عمل جراحی بسیار پایین است درصد کمی از بیمارانی که عمل زیبایی گوش را انجام داده اند ممکن است روی گوش انها لخته خون یا عفونت در غضروف گوش ایجاد شود این مشکلات به خودی خود یا با استفاده آنتی بیوتیک های تجویز شده توسط پزشک بر طرف می شود از دیگر عوارض این جراحی ممکن است تغییر حساسیت پوست در محل جراحی باشد و ممکن است فرد از ظاهر گوشش خود پس از جراحی راضی نباشد  و فرد انتظار تطابق کامل گوش های خود را داشته باشد با این حال گوش های طبیعی هم به طور کامل متقارن نیستند .

جراحی زیبایی گوش مناسب چه کسانی نیست ؟

افرادی که انتظار غیر واقع بینانه دارند این عمل مناسب آنها نیست افراد با گوش های طبیعی هم حتی به طور کامل گوش هایی متقارن ندارند و افرادی که قصد اتوپلاستی را دارند باید بدانند که این عمل کاملا گوش ها را متقارن نمی کند همچنین افرادی که در انجام دستوران پزشکی و مراقبت های پس از عمل سهل انگاری می کنند برای این جراحی مناسب نیستند و نیز کودکانی که دارای عفونت جدی گوش هستندو یا قصد انجام عمل پرده گوش , استخوان پشت گوش یا لوله را دارندقبل از انجام این عمل باید تا بهبودی کامل عفونت  یا جراحی صبر کنند .

کاندیدای مناسب عمل زیبایی گوش

 • از لحاظ فیزیکی سالم بوده و بیماری فعالی نداشته باشند .
 • کودکان حد اقل سن 5 سال داشته باشند تا غضروف گوششان به حد ثابت رشد کرده باشد .
 • کودکانی که عفونت مزمن درمان نشده ندارند .
 • افراد سالمی که انتظارات واقع گرایانه دارند
 • افرادی که دخانیات مصرف نمی کنند .

هزینه عمل جراحی زیبایی گوش در سال 1401

در تعیین قیمت هزینه عمل زیبایی گوش عوامل مختلفی از جمله هزینه جراح , هزینه تجهیزات جراحی یا بیمارستان , هزینه بیهوشی , داروها , گارمنت پس از جراحی و آزمایشات تجویز شده توسط پزشک دخیل هستند بنابراین هزینه این عمل متغیر است .

چه مدت پس از عمل اتوپلاستی نتیجه آن مشخص می شود ؟

پس از عمل می توان بهبودی را مشاهده نمود اما حدود 4 الی 6 هفته طول می کشد تا بهبودی کامل صورت گیرد و نتیجه نهایی عمل مشخص شود .

چه کسانی کاندیدای مناسب برای بلفاروپلاستی (جراحی پلک) هستند؟

کاندیدهای خوب برای جراحی پلک، که به عنوان بلفاروپلاستی نیز شناخته می شود، کسانی هستند که انتظارات واقع بینانه ای برای نتیجه عمل دارند. در حالی که جراحی پلک می تواند به زیبایی ظاهر شما و تقویت اعتماد به نفس شما کمک کند، اما لزوماً تأثیری بر چین و چروک، حلقه های تیره زیر چشم یا افتادگی ابروها نخواهد داشت.

هم مردان و هم زنان می توانند جراحی بلفاروپلاستی را انجام دهند. اگرچه بیمار معمولی 35 سال یا بیشتر سن دارد، افراد جوانتر نیز ممکن است در صورت داشتن مشکلات پلک که ماهیت ژنتیکی دارند، این عمل را انجام دهند.بر اساس معاینه، پزشک مناسب‌ترین نوع روش را به شما پیشنهاد می‌کند .بهترین کاندیدها برای بلفاروپلاستی، افراد ی که از سلامت خوبی برخوردار هستند و هیچ بیماری چشمی دیگری ندارند.

علت افتادگی پلک چیست ؟

 افتادگی یک یا هر دو پلک. دردناک نیست، اما می تواند دید شما را مسدود کند. ممکن است مجبور شوید سر خود را به عقب ببرید و چانه خود را بالا بیاورید تا بهتر ببینید. یا ممکن است مجبور شوید ابروهایتان را قوس دهید تا پلک‌هایتان را بلند کنید. با گذشت زمان، این حرکات ممکن است روی سر و گردن شما تأثیر بگذارد. اگر کودک شما به آن مبتلا باشد، ممکن است به آمبلیوپی یا “تنبلی چشم” نیز مبتلا شود. این بینایی ضعیف در چشمی است که در دوران کودکی به طور طبیعی رشد نکرده است. این ممکن است در صورتی اتفاق بیفتد که پلک به حدی پایین بیاید که دید را مسدود کند یا باعث شود همه چیز تار به نظر برسد. در اوایل دوران کودکی آن را درمان کنید تا باعث کاهش بینایی طولانی مدت نشود.

مرکز بلفاروپلاستی در تهران